facebook RSS
Wtorek 11 lutego 2020imieniny:

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Nurze

ul. Łomżyńska 14, 07-322 Nur

sekretariat(86)2774106

dyrektor(86)2774106

Powiatowykonkurs"Odnawialneźródłaenergii"
data dodania: 08.12.2016

Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim było organizatorem II edycji Powiatowego Konkursu Odnawialne Źródła  Energii", który skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego i powiatów ościennych. Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Jest to niezwykle ważny aspekt polskiej energetyki z uwagi na wymagany udział zielonej energii do roku 2020. Uczestnicy Konkursu musieli wykazać się wiedzą m. in. w tematach takich jak: energia słoneczna w tym fotowoltaika, energia wiatrowa, wodna, biomasa w OZE, przedsiębiorczość i aspekt społeczny w produkcji energii z OZE, ochrona środowiska, zrównoważony rozwój OZE. Konkurs miał też za zadanie rozwijać kreatywność i umiejętności praktyczne w zakresie przeprowadzania eksperymentu z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

W dniu 30 listopada 2016 r. do siedziby Zespołu Szkół nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego zgłosiło się 20 uczestników, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. Przemysław Kamont i Kamil Jemielita zdobyli największą liczbę punktów w rozwiązywanym teście i reprezentowali naszą szkołę.

Wszystkich przybyłych na konkurs powiatowy, gorąco przywitała Pani V-ce Starosta Urszula Wołosiewicz. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa tematem odnawialnych źródeł energii i jak dodała, ten konkurs też właśnie ma służyć temu celowi. Na podstawie punktacji Komisja Konkursowa, wytypowała następujących laureatów w poszczególnych kategoriach szkół:

Szkoły gimnazjalne

I miejsce Przemysław Kamont - Gimnazjum w Nurze